Merhaba Elda hanimi 8 yasindaki oglumun öfke kontrolü ve cekingenlik durumu icin uzman ararken tavsiyeediyorum.com da gorduk. Elda hanimdan once 2 kez ,beyaz masa ucretsiz bedegog hizmeti aldik cekingenligi icin ilac kullanmasi gerektigini soyleyince baska uzman arayisina girdik. Cok sukur Elda hanimla tanistik ofke kontrolu problemi olmadigini sadece ofkelendiginde nasil davranmasi gerektigini bilmedigini ve ilac alacak derecede bir cekingenlik (sosyal fobisi)olmadigini soyledi.Bunlar ile ilgili oyun terapisi uygulayarak cok kisa surede epey yol katettik oglumuzda her seans sonrasi degisimler gozlemledik, ogretmeninden ve akrabagalarimizdan degistigini farkedenler oldu ve cok sevindik.Elda hanimin durust guvenilir ozverili olmasi ebeveyler icin muhim oldugunu dusunuyorum.cocuklar icinde uzman olmasi disinda,sicak samimi kolay iletisim kurarak kisa surede verimli seanslar gerceklestirebileceklerini dusunerek tavsiye ediyorum.
özcan
Danışan
6 yaşındaki Kızımın dikkat dağınıklığı ve hiperaktivite sorunu için kendisine basvurdum. Çok çaresiz hissediyordum umudum yoktu. Kendisini arkadaş tavsiyesi üzerine buldum. 10 aylık terapi sureci sonrasi problemimiz cozuldu. Kendisi hem mesleki bilgisiyle hem de insanı özellikleriyle kızıma o kadar yardimci oldu ki okulda ki akademik başarısı bir üst seviyeye geçti. Elda Hanımı bütün velilerimize tavsiye ediyorum.Memnun kalacağınızı garanti ederim. Elda hanım sizi çok seviyoruz iyiki varsınız. Başarılarınızın devamını dilerim.
Serdar Ü.......
Danışan
Oğlumun çekingenlik ve konuşma sorununu ile uzun süredir uğraşıyorduk. Daha önce iki kez yardım aldık. Kısmi çözümler oldu ancak tekrar nüksetti. Sorunu tamamıyla çözmek için iyi bir uzman arayışındaydım kendisinin www.zihni.org sitesinde makalelerine rastladım. Gittim yaklaşık 8 aylık bir süreç sonunda tüm problemleri çözdük. Öncelikle kendisi inanılmaz bir profesyonel. İşini layıkıyla yapan donanımlı, heyecanlı, istekli. Kesinlikle tavsiye ediyorum.
Süleyman
Danışan
Elda Hanımla üniversite hazırlik döneminde gittiğim bir dershanede tanışma fırsatım oldu. Kendisi üniversite sınavına giren ögrencilere sınav kaygısı konusunda danışmanlık hizmeti veriyordu. Üniversite sınavına hazırlanırken ben de bir takım kaygılar yaşamaya başlamıştım. Kendisi hem sınav kaygımı hem de diğer kişisel sorunlarımı aşmamda bana oldukça yardımcı oldu. Elda Hanım'dan aldığım destek sayesinde hissettiğim kaygı ve diğer olumsuz duygularımla daha iyi baş etmeye başladım. Kendisi çok cana yakın ve samimidir. Her anlatılanı içtenlikle dinler. Güleryüzlü ve hoşgörülüdür. Ben Elda Hanımı hep güleryüzlü olmasıyla hatırlarım. Dinlemeyi sever, sonuna kadar dinler ve elinden geleni yapar. Destek almak isteyen kişilere gönül rahatligiyla tavsiye ediyorum.
T.
Danışan
Ergenliğin ve teog sınavının verdiği sıkıntılar üzerine annemle beraber internetten pedagog arayışına girdik.Kısa bir araştırma sonucu Elda Hanım'la görüşmeye karar verdik.İlk terapi deneyimimdi.Elda Hanım'ı o kadar çok sevmiştim ki cuma günlerini sadece tatil için değil onunla görüşmek için de bekler oldum.Saçlarımı koparıp yeme,kendi kendime kızma gibi davranışlarım vardı arkadaşlarım ve ailemle sürekli kavga ediyordum.Başım sürekli ağrıyor stresten midem bulanıyordu. Çok değil kısa bir süre içinde(5-6 seans bu da 1.5 aya denk geliyor) rahatlamaya başladım mide bulantılatım baş ağrılarım yok denecek kadar azaldı ailemle iletişimim güçlendi bu arada ben onlara onlarda bana nasıl davranması gerektiğini öğrendi.Teog için kaygılarım azaldı böylece daha rahat ve verimli çalışmaya başladım.Bu zor süreçte bana yardımcı olan Elda Hanım'a teşekkür ediyorum. Terapi bittikten sonra bile beni hiç yalnız bırakmadı hep bir Elda Ablam olduğunu bildim.
Duygu G
Danışan
İnternetten oğlum için bir pedagog arayışı içindeydim ve Elda hanımla tanıştım. Kendisine 6 yaşındaki oğlum ile yaşadığım bir takım zorluklardan dolayı başvurdum. Oğlum okulda içine kapanık davranışlar gösteriyordu ve okulda yapılan çalışmalarda çoğunlukla sınıfın gerisinde kalabiliyordu. Elda Hanım bir takım testler uyguladı ve çocuğum ile onun iç dünyasını anlamaya yönelik bir takım çalışmalar yaptı. Kendisi çocuğum ve anne baba olarak bizim ebeveyn tutumlarımızla alakalı olarak çok doğru tespitlerde bulundu. Çocuğumuzu ve kendimizi daha iyi tanımamızı sağladı. Çocuğumu yeterince motive edemediğimi ve sosyal ortamlardaki yeni durumlarla yeterince baş edemeyeceğini düşünüyordum. Elda Hanım öncelikle çocuğumuza inanmamızı ve ona güvenmemizi sağladı. Elda Hanım sayesinde aslında oğlumun zeki bir çocuk olduğunu, gayret ve etkili bir eğitimle başarıya ulaşabileceğinin farkına vardık. Ayrıca Elda Hanım'ın bize verdiği tavsiyeler sayesinde oğlumuza daha bilinçli birer anne ve baba olmaya başladık. Biz değiştikçe oğlumuzda değişmeye başladı. Okulda ve evde kendini daha iyi ifade etmeye ve cesaretli davranmaya başladı. Kendisi her ihtiyacımız olduğunda bizimle telefon üzerinden de iletişime geçti. Anlayışı ve güler yüzüyle kendisini çok sevdik. Kendisine bize verdiği destekten ötürü çok teşekkür ediyoruz.
H. D.
Danışan
Oğlum 12 yaşında ve ders çalışmak istemiyordu, spora çok ilgiliydi ve derslerini oldukça ihmal ediyordu. Bu durum aile hayatımızda git gide huzursuzluğa yol açmıştı. Ev ortamında oğlum artık bizi görmezsen gelmeye başlamıştı, eve gelince kendini odasına kapatıyor, bizimle hiç iletişim kurmuyordu. Artık oğlumuza ulaşamıyorduk. Bir tanıdığımın tavsiyesi üzerine Elda hanımdan profesyonel destek almaya karar verdik. Kendisiyle yaptığımız görüşmeler sayesinde aslında ne kadar çok doğru bildiğimiz yanlışlar olduğunu gördük. Oğlumuzu yeterince anlamadığımızı ve ona karşı oldukça eleştirel olduğumuzu fark ettik. Biz onunla daha doğru şekile iletişim kurmaya başladıkça, o da bize karşı değişmeye başladı. Ayrıca Elda hanım oğlumuzun spora olan ilgisini azaltmak yerine onu daha fazla desteklemek noktasında da bakış açımızı değiştirdi. Artık oğlumuzun spora olan ilgisi bizi mutlu etmeye başladı. Onun spora olan ilgisini elimizden geldiğin anne baba olarak destekliyoruz. Elda hanım oğlumuzu bir birey olarak algılamamız noktasında hayatımızı değiştirdi. Kendisini destek almayan isteyen tüm anne ve babalara tüm içtenlikle tavsiye ediyorum.
n.
Danışan
Elda Ayşe Hanımla bir arkadaşımız aracılığıyla tanıştık 32 aylık olan oglum konuşamadığı icin danışmanlık alma ihtiyacı duyduk.Çocuklara yaklaşımı iletişimi cok iyi olan bir pedegog alanında uzman olduğu ve yurtdışında eğitim almış olması terapilerine yansıyor. Süreç icerisinde 36 aylık olan oglumun tuvalet egitimi ile ilgili yaşadığımız sıkıntıları doğru yönlendirmelerle atlatmamıza yardımcı oldu. Başladığı süreci takip ediyor olması da bizim icin bir tavsiye sebebidir. Eşim eczacı, ben öğretmenim Elda Ayşe Hanım a teşekkür ediyor, benzer sorunları yaşayanlara tavsiye ediyoruz.
Gül
Danışan
Merhaba, üstün zekalı, çok hassas yapıdaki sevgili kızımın iletişim problemleri yüzünden yardıma ihtiyacı vardı.Kendisini internetten araştırarak bulduk.Elda hanım, sakin, sevecen ve profesyonel tavırları sayesinde, çok kısa sürede kızımla gerekli yakınlığı kurdu ve sorunu isabetli bir şekilde saptadı. Uzman görüşleri ile anne baba olarak nasıl davranmamız gerektiğini ayrıntılı olarak anlattı. Değerli pedagog Elda Ayşe Tatlı hanıma yardımından dolayı çok teşekkür ediyorum. Başarılarının devamını diliyorum ve tabiki tavsiye ediyorum.
Ebru
Danışan
Oğlumun okuldaki içine kapanık halinden ötürü öğretmeni bir uzmandan yardım almamızı tavsiye etti. Pedagog arayışı içerisindeydik ki kız kardeşimin tavsiyesi üzerine Elda Ayşe TATLI hanım ile tanıştık. Kendisinden profesyonel hizmet aldık. Henüz ilk buluşmamızdı ki Elda Hanım ile çok iyi bir iletişim kurduk. Oğluma ve ebeveynleri olarak bizlere bir takım testler uyguladı. Sorunun ana kaynağına ulaşmak için oğlumun iç dünyasını anlamaya yönelik bir takım çalışmalar yaptı. Teşhis ve sorunun çözümü hususunda çok iyi tespitlerde bulundu. Çevremizde bir çok pedagog var. Ancak teşhis koyabilmek gerçekten uzmanlık gerektiriyor. Bu da Elda Hanımda fazlasıyla var. Elda Hanımın tavsiyeleri üzerine oğluma karşı olan davranışlarımızdaki değişiklikler ile her geçen gün problemler çözülmeye başladı. Oğlum tekrar bir çiçek gibi açtı. Her randevumuzu iple çekiyoruz. Bunun yanında bize bazı kitap tavsiyelerinde bulundu. Sorunu çözmedeki çabası ve özverisi muazzam. İhtiyaç duyduğumuzda telefonla dahi rahatlıkla ulaşabildik. Akademik altyapısı ve iletişim becerisi ile Elda Hanımı, benzer sorunlar yaşayan her anne ya da babaya tavsiye ediyorum. Elda Hanıma çok teşekkür ediyorum.
Gülçin K.......
Danışan
12 yaşındaki oğlumu bütün kaygılarını korkularını yenmesine yardımcı olduğu için elda hocama çok teşekkür ediyorum. Şiddetli kaygılarından dolayı kendi başına asansör kullanamazken evde yalnız kalamazken sadece 7- 8seansta Hatta oda değiştiremezsinken bütün hepsini yendiğimiz için bu sorunları çözdü için eda hocayı şiddetle tavsiye ediyorum kendisini çok seviyorum ilgisine güler yüzüne hayranım kaygı sorununuz varsa gözünüz kapalı gidebileceğimiz tek yer
Eda
Danışan
Merhaba Elda hanımla tanışmamız psikolog bir arkadaşım sayesinde oldu.Kızımın acilen pedagog ihtiyacı vardı 10yaşında olmasına rağmen sürekli ölüm söylemleri oluyordu.Kızımla diyalog kuramaz olmuştum ve bu konuda bende çok yıpranmıştım.Elda hanım 2ay gibi kısa sürede bütün sorunlarımızı atlatmamıza yardımcı oldu.Yaptığı küçük kelime tamamlama oyunlarıyla resimle terapiyle 3lü yapılan seanslarla sorunlarımız bitti.kendisi gülen yüzüyle işini severek yapan bir psikolog.seans saatleri konusunda kısıtlama yaşatmayan elinden geldiğince o günkü sorunlar çözülene kadar seansı bitirmeyen işini sevdiği için maddiyatı ön planda tutmayışıda ayrı bir sevinç kaynağı.kendisine çokkk teşekkür ediyorum ve herkese tavsiye ediyorum
Derya p.....
Danışan
Merhaba, Elda Hanımla bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine tanıştım,iyi ki de tanışmışım.Oğlum 1.sınıfa başlamıştı,okula uyum konusunda ciddi sıkıntılar yaşıyordu.Oğlumu ödevlerinin başına oturtmak ayrı bir dertti.Arkadaşlarıyla,Öğretmeniyle iletişim problemi yaşıyordu.Tüm bu sorunlarımız için Elda Hanımdan destek aldık.Oğlumda çok olumlu değişiklikler oldu.Derslerine olan ilgisi ve isteği arttı.Öğretmeninden teşekkür telefonları almaya başladık.Arkadaşları ile iletişim kurmaya başladı. Elda Hanımın oğlumuzla görüşmeleri ve bize vermiş olduğu önerilerle sorunlarımızdan kurtulmayı başardık.Bize verdiği desteklerden dolayı kendisine teşekkürü borç biliriz ve Bizim gibi sorun yaşayan tüm ailelere Elda Hanıma danışmalarını tavsiye ederiz.
ö.d.
Danışan
Öncelikle dünyanın en tatlı insanıdır kendisi. Niye böyle başladım çünkü bir mesleği yapmadan önce insani olarak karşınızdaki kişiye yaklaşımınız çok önemlidir. Elda hanım tanıştığımız ilk andan itibaren yüksek enerjisi sabırla dinlemesi profesyonel yaklaşımı ile taktirimizi topladı. oğlumun dikkat dağınıklığı problemi nedeni ile başvurduğumuz pedegogumuz elda hanım iki hafta içinde gözle görülür değişimlere imza attı. çok memnun kaldık tavsiyeleri çok işe yaradı. Oğlum artık eskisi gibi değil daha dikkatli ve başarılı... tek sorunumuz elda hanımın bize uzak olması her şey için çok teşekkür ediyorum elda hanıma. böyle işini iyi yapan insanlar hayatımızda hep olsunlar.
Mustafa A.........
Danışan
Merhabalar..Elda hanimla ben yaklaşık bir sene kadar önce tanıştım. Çocuklarimla alakalı sorunlar sebebiyle tavsiye üzerine geldim. Önceleri çekimser ve endiseliydim.Önceden başka psikologlardan Yanada çokça tecrubemiz oldu. Ve hiçbirinden olumlu bir sonuç alamadık.her seferinde gittiğimiz psikologa inanılmaz umitlerle gidipte herseferinde yıkılmak tekrar tekrar aynı husranlari yaşamak iyileşme konusunda ki inancımızı ister istemez kırıyordu . Sonra elda hanıma geldik. Kapidan içeri girer girmez o bitmek bilmeyen olumlu enerjisi ve guleryuzuyle sizi karşılaması zaten en baştan 1-0 yol katetmenize sebep oluyor. Çocuklarımla diyaloğu ise çocuklarımın her terapiye inanılmaz bir istek ve sabırsızlıkla gelmelerine sebep oluyordu. İnanılmaz bambaşka bir enerjisi vardı. Cocuklarim onu çok seviyordu.Ve çok değil sadece bir kaç terapiden sonra gozle görülür olumlu anlamda gelişmeler oldu. İlgilenen kişilere kesinlikle tavsiye ederim..
Çise y
Danışan
Ben Elda Hanım'dan çok memnun kaldım. Gerek yanına gittiğimizde seans sırasında ilgisi, güleryüzü, gerekse sıkışık zamanlarımda bana geri dönüşler yapan, sıkıştığım konuda bana yardımcı olan bir insandı.Bunu iş olarak düşünmüyordu.Tamamen bireyi aileden biriymiş gibi benimseyip yardımcı olmaya çalışıyor. Şimdi bile rahatlıkla arayıp danışabileceğim bir insan.Herkesin de gitmesini tavsiye ediyorum. Sonuna kadar destekçi ve ilgilenen bir insan.Aile bireyi gibi yaklaşıp yardımcı oluyor.Benim kızımın bana herşeyi anlattığını zannederdim.Kızımın yaşadığı olayların altında başka sebepler olduğunu öğrenip bunun üstüne gidebildik. O konuda daha çok destekledik. Onu korkutan şeyleri öğrenince uzak durmaya çalıştık.Biraz daha durumu ciddi olduğu için Eldan Hanım bizi psikiyatriste yönlendirdi. Ben bulamayınca bu konuda bile yardımcı oldu.Gİttikten sonra bile kendisi aradı, durumumuz hakkında bilgiler aldı.İyi bir arkadaş, iyi bir pedagog.
y.....
Danışan
Biz Anadolu yakasından Avrupa yakasına Elda Hanım için gittik.Çocuklarımız için tercih etmiştik kendisini.Elda Hanım'ı tanımadıklarından dolayı ilk zamanlar sorun yaşamışlardı fakat birkaç görüşmeden sonra alıştılar kendisine.Elda Hanım'ın öğütlerini benimsedik.Ebeveyn olarak yaşantımızda kullandık bu öğütleri ve bizim de hayat kalitemizi arttırdı. Çocuklarımızın hayat kalitelerinde artış oldu.Onları daha iyi anlamaya başladık. Duygularını ifade etmeyi öğrendiler. Bir istekleri olduğu zaman yazabilmeyi, çizebilmeyi bu şekilde yönlendirmelerle öğrendiler.Biz çocuklarımıza gereksiz komutlar veriyorduk, bunları ortadan kaldırdık. Elda Hanım ile çocuklarımın arasındaki iletişim çok iyiydi.Çocuklarım çok rahat görüşmeye girdiler.Kesinlikle herkese tavsiye ederiz kendisini.
s.....
Danışan
Elda Hanım'ı sosyal medya üzerinden bulduk. Benim çocuğum 8 yaşında.İletişimle ilgili problemimiz vardı. Görüşmelerimizden sonra olumlu sonuçlar aldık.Elda Hanım öğretmeniyle de iletişime geçti.Öğretmeni tarafından da olumlu geri dönüşler aldık.Bizimle birebir herşeyi paylaşmasıyla da yol katettik.O iletişim sorunuyla ilgili şimdi daha sosyal, daha göz göze iletişim kurabiliyor.Gittiğimiz günden itibaren aşama aşama iyileşme gözlemledi.Benim çocuğum çok sıkılır, konuşmak istemez ama Elda Hanım'ın yanından ne kaçmayı düşündü, ne de reddetti. İstekli bir şekilde görüşmeleri kabul etti hiçbir sorun çıkarmadan.Ben arkadaşlarıma da tavsiye ettim.Her konuda bize yardımcı da oldu.
h.....
Danışan
Bir arkadaşımızın vasıtasıyla gitmiştik.Biz Elda Hanım'ı oğlum için tercih etmiştik.Memnun kaldık kendisinden. Güzel ilgilendiler bizimle. Sonuç da aldık. Benim oğlum çok içine kapanıktı, arkadaşı yoktu ,konuşmuyordu. Şimdi biraz açıldı.Verim aldık.Elda Hanım çok iyi bir danışman.Çok iyi ilgileniyor.Oğlum da çok memnun kaldı, çok sevdi. İlk başlarda gitmek istemedi, sonradan kendisi gitmek istemeye başladı.Her zaman bize müsait bir zamanının olduğunu belirtti kendisi.Bir sorun olduğunda irtibata geçebiliyorduk. Hiçbir sorun yaşamadık Elda Hanım ile. Danışmak isteyenlere tavsiye ederiz.
g.....
Danışan
Biz Elda Hanım'dan çok memnun kaldık.Çok yardımcı oldu bize.Çok güleryüzlü ve hoş bir bayan. Kızımıza da çok destek oldu.Olumlu değişiklikler oldu. Kızımla aramızdaki iletişim düzeldi.Okulla alakalı da sıkıntı yaşıyordu. Ders çalışmak,kitap okumak istemiyordu. İçe kapanıktı. Terapiye gittikçe alıştık.Kızımla aramızda olan ilişki düzeldi. Çok samimi ,çok yakın, çok güleryüzlü biriydi. Gayet iyiydi. Biz çok memnun kaldık kendisinden. Ben de herkese tavsiye ediyorum kendisini.
m.....
Danışan
Elda Hanım'dan gayet memnun kaldık.Sağolsun çocuklarımıza çok faydası oldu. Koruma ve bakım altında olan çocuklarımız için görüşme sağlamıştık.Çocuklarda olumsuz davranışlar, vurma, itme gibi, altına kaçırma problemleri olan çocuklarımız için görüşmüştük.Birbirine karşı olumsuz davranışları olmuştu.Oyun terapisiyle, sözel olarak bizi de olumlu yönlendirdi.Çocuklardan da ziyade bizlere çok faydası olmuştur. Her konuda bilgilendirmiştir. Çocuklarımızda da olumlu sonuçlar aldık.Kendi çevremden çocuğu olan arkadaşlarıma da Elda Hanım'ı tavsiye etmişimdir.
ç.....
Danışan
Bu yedinci oyun terapimiz ilk başlarda gitmek istemeyen oğlum oyun ablası (Elda hanımı ) duyunca gitmek için sabırsızlanıyor Elda hanımla güzel şeyler olacağına inanıyorum
mu...i
Danışan
Kızımla iletişim kuramamaktaydım elda hanım sayesinde kısa sürede tüm sorunlarımızı aştık. Seansları bitirsekte elda hanımla iletişimim kopmadı.Sağolsun problem yaşadığımızda kendisine rahatlıkla ulaşabiliyorum.Herkese sabrından ilgisinden ve bilgisinden dolayı Elda hanımı tavsiye ederim ve kendisine teşekkür ederim
de...a
Danışan